fbpx

BlueAir bankrutem. Już nie poleci.

Jeżeli kupiliście bilety w BlueAir a nie polecieliście z powodu zawieszenia jego działalności to możecie wnosić o zwrot pieniędzy.

Pasażerowie, którzy chcą otrzymać zwrot pieniędzy za bilet linii lotniczej Blue Air, mogą złożyć stosowny wniosek – tak wynika z oświadczenia wydanego przez Europejskie Centrum Konsumenckie na Cyprze.

Rumuńska linia lotnicza zbankrutowała i została zmuszona do zawieszenia wszystkich operacji 6 września 2022 roku. Od tego czasu nie wznowiła żadnych lotów.

21 marca sąd w Bukareszcie wyraził zgodę na wszczęcie ogólnego postępowania upadłościowego Blue Air Aviation SA na wniosek spółki.

Pasażerowie, którzy chcą otrzymać zwrot kosztów biletu, mogą złożyć wniosek na stronie http://ecccyprus.gov.cy/aeroporiki-etaireia-blue-air/ .

Termin składania wniosków wyznaczono na 25 maja.

Przypomnijmy, że BlueAir wykonywał loty z Cypru między innymi do macierzystego kraju ale także do Grecji, Wielkiej Brytani czy przez chwilę nawet do Polski.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!