fbpx

Blokada Cypru wydłużona do końca kwietnia

W dzisiejszym orędziu Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis poinformował o wydłużeniu okresu ograniczeń dla obywateli do końca kwietnia tego roku.

Jak poinformował Prezydent, zdecydowano o przeprowadzeniu ponad 20000 testów na mieszkańcach wyspy. Testy mają zostać przeprowadzone we wszystkich regionach Cypru na losowej grupie mieszkańców.

Rząd zdecydował także o przeprowadzeniu dodatkowej repartiacji z krajów objętych chorobą. Do dotychczasowej grupy zezwolenia na powrót otrzymają także studenci mieszkający w akademikach i są na pierwszym roku lub uczęszczają na kursy przygotowawcze; stali rezydenci, którzy pracowali za granicą i którzy stracili pracę z powodu kryzysu związanego z koronawirusem; oraz stali rezydenci przebywający obecnie za granicą, których powrót uważa się za konieczny z przyczyn humanitarnych, takich jak opieka nad ludźmi, są biorcami lub dawcami narządów i małoletnimi bez opieki.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło potwierdzenie dzisiaj 32. nowych przypadków Covida-19, co daje łączną liczbę 526 osób. W sumie przeprowadzono 14 273 testy a spośród 526 przypadków 390 pochodziło z Cypru (zakażenia wewnętrzne).

Komisja Europejska wezwania wszystkie kraje Unii Europejskiej do przedłużenia zakazu podróży do 15. maja 2020 roku.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!