Blisko połowa wniosków złożona

Olbrzymie zainteresowanie dofinansowaniem zakupu samochodów elektrycznych – blisko połowa budżetu wykorzystana

Jak wynika z danych opublikowanych przez resort transportu drogowego, zainteresowanie planami dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych wzrosło od momentu rozpoczęcia naboru wniosków w ubiegłą sobotę.

Do poniedziałkowego poranka złożono łącznie 984 wnioski na zakup nowych pojazdów elektrycznych. Dodatkowo złożono 252 wnioski o wycofanie i wymianę na nowe niskoemisyjne pojazdy hybrydowe CO2, 44 wnioski na zakup rowerów elektrycznych i 230 wniosków na zakup nowych motocykli elektrycznych.

Ponadto złożono 45 wniosków o wycofanie wniosku w zamian za bezpłatne bilety autobusowe o wartości 250 euro do wykorzystania na regularnych liniach autobusowych i jednorazową opłatę w wysokości 500 euro. Ponadto wykorzystano już wszystkie 104 dostępne dotacje na zakup używanego pojazdu elektrycznego.

W przypadku rodzin wielodzietnych złożono wszystkie 30 wniosków o dotacje na zakup nowych pojazdów elektrycznych, natomiast dostępnych jest 12 wniosków o wycofanie i wymianę na nowe, niskoemisyjne pojazdy hybrydowe CO2.

Duże zainteresowanie widać także ze strony kategorii zawodowych, w przypadku wszystkich dotacji na zakup nowych pojazdów elektrycznych kategorii N2 (pojazdy użytkowe o masie całkowitej od 3500 do 12 000 kilogramów) oraz obu dotacji na zakup nowych pojazdów elektrycznych kategorii M2 (małe autobusy z więcej niż ośmioma miejscami siedzącymi). już wyczerpany.

W przypadku taksówek złożono 23 wnioski na zakup nowych samochodów elektrycznych, w tym jeden wniosek o wycofanie i wymianę na nową, niskoemisyjną taksówkę hybrydową CO2.

Na poniedziałek rano dostępnych było jeszcze 976 wniosków o wycofanie i wymianę na nowy, prywatny pojazd niskoemisyjny CO2 spośród 1228, 843 z 1827 wniosków o dofinansowanie zakupu nowego prywatnego pojazdu elektrycznego, 663 z 893 dla motocykli elektrycznych oraz 889 z 933 na dotacje na zakup nowego roweru elektrycznego.

Ponadto 27 z 72 wniosków pozostaje dostępnych do wycofania w zamian za bezpłatne bilety autobusowe o wartości 250 euro do wykorzystania na regularnych liniach autobusowych i jednorazową wypłatę w wysokości 500 euro.

Wnioski można składać on-line (tutaj) na wszystkie kategorie dotacji do 11 października 2024 r. lub do wyczerpania dotacji dla każdej z kategorii.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading