Biurokracja rządzi panelami

Posłowie apelują do gmin: nie zniechęcajcie obywateli!

Posłowie zaapelowali do kilku gmin o zaprzestanie pobierania od właścicieli domów opłaty za instalację paneli słonecznych i zażądali natychmiastowego zniesienia tej opłaty. To Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało dekret, który pozwala władzom lokalnym na nałożenie jednorazowej opłaty związanej z instalacją paneli słonecznych. Opłata została ustalona na minimum 75€.

Posłowie powiedzieli, że niektóre gminy – takie jak Engomi, Ayios Athanasios, Limassol – już zaczęły pobierać opłatę.

Prawodawcy nazwali to niedopuszczalnym, dodając, że dodatkowe koszty zniechęcają obywateli do przejścia na źródła odnawialne .Ich zdaniem ruch ten następuje również w najgorszym możliwym momencie, kiedy ludzie borykają się z wysokimi cenami energii elektrycznej.

Poseł Disy, Kyriacos Hadjiyannis, powiedział, że sprawdzi, czy gminy kontynuują tę praktykę, a jeśli to zrobią, ustawodawcy nie zawahają się interweniować prawnie

Według Hadjiyannisa filozofia zarówno rządu, jak i parlamentu polega na tym, aby na drodze do „zielonej transformacji” stawiać jak najmniej przeszkód.

Posłowie domagali się wcześniej także ograniczenia biurokracji związanej z instalacją OZE. Gminy natomiast żądają teraz o coraz więcej informacji od osób ubiegających się o panele słoneczne.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading