Biuro podróży ogłosiło bankructwo

Trzecie co do wielkości biuro podróży w Europie, złożyło wniosek o upadłość – od dziś wycieczki będą realizowane częściowo albo odwoływane. Także na Cyprze.

Niemieckie biuro podróży FTI Touristik poinformowało w poniedziałek o złożeniu do sądu rejonowego w Monachium wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego. Firma należy do FTI Group.

W przypadku Cypru fakt ten może wpłynąć na nawet 30 000 rezerwacji – powiedział Filokipros Rousounides, dyrektor generalny stowarzyszenia hotelarzy.

FTI współpracuje z około 160 hotelami na Cyprze.

Upadek spółki ma wpływ na urlop na Cyprze na rynkach turystycznych w Niemczech, w Austrii i Szwajcarii.

Według Rousounidesa, chociaż szacunkowa liczba 30 000 rezerwacji, których to dotyczy, to w ogólnym ujęciu niewielka liczba, oznacza to kolejny cios dla hotelarzy na Cyprze w zapowiadającym się trudnym roku dla turystyki.

Serwis informacyjny Stockwatch podał, że FTI wkrótce powiadomi klientów, że od wtorku wszystkie rezerwacje zostaną anulowane.

W sytuacji bankructwa dostawcy usług turystycznych niemieccy urlopowicze otrzymają wsparcie od uruchomionego w 2021 r. niemieckiego funduszu zabezpieczenia podróży (DRSF). W takiej sytuacji fundusz zajmuje się zwrotem zaliczek klientów, a w razie potrzeby – zapewnieniem zakwaterowania i powrotu podróżnych do kraju.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading