fbpx

Bankomat z Bitcoinami na Cyprze

Pierwszy bankomat z bitcoinami został postawiony w Limassol w restauracji Pitta & More.

A co to w ogóle jest? Jak twierdzi Wikipedia bitcoin, bitmoneta jest to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. Bitmonety mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych satoshi.

 

Ta wirtualna waluta bije ostatnio rekordy popularności. Jak widzicie na załączonej grafice wartość jednej jednostki kształtuje się w okolicach 10000$.

Banki ostrzegają potencjalnych użytkowników przed ryzykami związanymi z „walutami” wirtualnymi takimi jak m.in. bitcoin. Niektóre oferowane formy inwestowania w waluty wirtualne mogą mieć charakter piramidy finansowej.

Jednak każdy może zrobić ze swoimi pieniędzmi co chce – na tym polega wolność…

 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!