fbpx

Bilet na święta – krok po kroku

Już kilkukrotnie zadawaliście nam pytanie w jaki sposób wyszukać tani bilet lotniczy. Postanowiliśmy Wam pomóc korzystając z jednej z wyszukiwarek internetowych pokazując Wam krok po kroku jak to zrobić, jak znaleźć i kupić tani bilet lotniczy.

Zbliża się okres świąteczny, więc wyszukajmy bilety na święta.

Wchodzimy na stronę naszego kalendarza tanich połączeń pomiędzy Larnaką i Warszawą (kalendarz dostępny jest tutaj >>>). Kalendarze są ustawione w ten sposób, aby otwierały się najtańsze połączenia, więc jeśli istnieje taka konieczność zmieńcie miesiące wyszukiwań (wystarczy kliknąć na strzałkach):

Zobacz kalendarz Larnaka – Warszawa tutaj >>>

Zobacz kalendarz Warszawa – Larnaka tutaj >>>

Nas interesuje okres grudzień 2017 – styczeń 2018, więc w ten właśnie sposób ustawiamy nasz kalendarz. Pokaże nam się taki widok:

Jak widzicie, znaleźliśmy bilet od 24 grudnia do 6 stycznia za 111€. Dobra cena jak na okres świąteczno – noworoczny. Niestety wyszukiwarka nie pokazała nam jeszcze z jakim przewoźnikiem będziemy lecieć, wiemy jedynie, że są to połączenia bezpośrednie.

Podobnie postępujemy z lotami do Katowic czy na Cypr:

Zobacz kalendarz lotów Larnaka – Katowice tutaj >>>

Zobacz kalendarz lotów Katowice – Larnaka tutaj >>>

Pamiętajcie, że w kolumnie po lewo i po prawo ceny będą się zmieniały w zależności od tego które daty zaznaczycie. Wielokrotnie zdarza się, że ceny na “powrót” pojawią się dopiero w momencie gdy zaznaczycie lot “tam”.

Po wybraniu oferty klikamy “Pokaż loty” i otwiera nam się taki widok:

Okazuje się, że najtańsze połączenie w tym okresie oferuje PLL LOT i jest ono nawet tańsze niż pokazała nam wyszukiwarka – kosztuje 108€. Dostępne są także inne loty, ale nas interesuje najtańszy. Jak widzicie, nad ceną pokazana jest informacja, że ogółem na to połączenie dostępne jest aż 13 ofert. Zobaczmy więc jakie – klikamy “Sprawdź”:

Okazuje się, że w bilet na tą trasę możemy kupić u kilku pośredników a także bezpośrednio na stronie przewoźnika. Najtańsza jest Tripsta a jednym z droższych jest strona LOT-u. Wybieramy więc najtańsze połączenie i pokaże nam się:

Okno przekierowania na stronę pośrednika, gdzie finalnie za bilet zapłacimy 107,66€.

Strona pośrednika jest po polsku i musicie dokładnie czytać informacje tam podane, wpisać swoje dane, określić w jaki sposób zapłacicie za bilet (przelew lub karta). I to tyle – macie już bilet na święta.

Pamiętajcie jednak, że LOT zmienił zasady sprzedaży biletów. Najtańsze bilety są dostępne w taryfie tylko z bagażem podręcznym! Bilety z bagażem rejestrowanym są droższe.

Możecie także skorzystać z wyszukiwarki połączeń dostępnej poniżej:

 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!