Bieg ku nadziei

Dziś w Nikozji odbyło się największe w Europie wydarzenie sportowe na rzecz zdrowia kobiet

Race for the Cure® to największe w Europie wydarzenie sportowe na rzecz zdrowia kobiet. Pomaga organizacjom i szpitalom zajmującym się rakiem piersi zbierać fundusze i podnosić świadomość choroby. 

Każdego roku diagnozowanych jest w Europie 500 000 nowych przypadków a 125 000 kobiet umiera.

Dziś w Nikozji odbył się specjalny, charytatywny bieg, dzięki któremu udało się pozyskać fundusze do walki z tą straszną chorobą – nie mogło w Nikozji zabraknąć także przedstawicieli cypryjskiej Polonii.


Bieg został zorganizowany przez działającą od 2002 roku na Cyprze fundację Europa Donna Cypr.

Europa Donna Cypr jest niezależną organizacją non-profit i członkiem Europa Donna – Europejskiej Koalicji na rzecz Walki z Rakiem Piersi. 

Celem Organizacji jest wsparcie pacjentów chorych na raka piersi, dbanie o przestrzeganie praw pacjentek, a także podnoszenie świadomości społecznej, przyczyniając się do profilaktyki i wczesnej diagnostyki.

Organizacja poprzez swoje programy zapewnia m.in. bezpłatną pomoc psychologiczną pacjentom i członkom ich rodzin oraz pomoc w fizjoterapii. 

Organizacja dofinansowuje zakup peruk, a także przekazuje kobietom, które przeszły mastektomię, pierwszą miękką protezę piersi, specjalny stanik i zewnętrzną protezę silikonową.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading