Białe święta na Cyprze?

Kto marzy o białych świętach? Hotelarze zapraszają w góry Troodos.

Pisaliśmy już o ulubionych zagranicznych kierunkach Cypryjczyków podczas świątecznej przerwy. A jak spędzają urlopy, jeśli zostają na wyspie?

Zdecydowanie górskie kurorty wyprzedzają te nadmorskie hotele. Nic dziwnego bo każdy przecież marzy o białych świętach, a góry Troodos oferują takie właśnie atrakcje. Cypr kojarzy się z wiecznym latem, ale fani sportów zimowych chętnie odwiedzają cypryjskie góry, które od grudnia do lutego są pełne śniegu. 

Zajrzyjmy jaka pogoda jest w górach właśnie teraz: Limassol District: Troodos Mountains


Hotele w górach są już w pełni zarezerwowane na świąteczne weekendy. Nie ma ich zbyt wiele ponieważ większość zawiesza działalność gdyż zima jest mało popularna w górach. Pogoda, zalodzone drogi, ograniczają dojazd, co również powoduje że góry są mało popularne w sezonie zimowym.

Ośrodki górskie są pełne od Wigilii do drugiego dnia świąt i od 30 grudnia do Nowego Roku.

Również weekendy poprzedzające święta i te zaraz po Nowym Roku są bardzo tłoczne, natomiast w pozostałych terminach jest zwykle pusto.

Według Cypryjskiego Stowarzyszenia Hotelarskiego tylko część górskich hoteli pozostało otwartych, aby zaspokoić potrzeby głównie lokalnych turystów. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading