Bezrobotni dostaną ekstra zasiłek, jutro nowe wnioski

Ministerstwo Pracy poinformowało, że wprowadza nowy program dla wszystkich bezrobotnych, którym skończyło się w lutym i marcu prawo do zasiłku dla bezrobotnych. W ramach nowego programu otrzymają specjalny jednorazowy dodatek w wysokości 360€.

Wczoraj zostały także opublikowane przepisy wykonawcze, dotyczące wypłacania zasiłków specjalnych dla zasiłków specjalnych na okres od 13.04.2020 do 12.05.2020 roku. Jak już informowaliśmy wcześniej będą one inaczej liczone niż wypłacone wcześniej pieniądze.

Zgodnie z informacjami ministerstwa brane będą pod uwagę nie tylko zarobki za 2018 rok ale także za styczeń 2020 – z podstaw tych kwot zostanie wyliczone 60% i wypłacona zostanie wyższa kwota, ale maksymalnie 1214€ a minimalnie 360€. Jak zapewnia ministerstwo, wypłacona zostanie także różnica pomiędzy faktyczną kwotą zasiłku wypłaconego poprzednio a nowymi wyliczeniami.

Nowe aplikacje elektroniczne zostaną opublikowane na stronie internetowej we wtorek, aby wszyscy uprawnieni mogli złożyć wniosek online.

Nie poinformowano kiedy pieniądze zostaną wypłacone, nie wiadomo także czy jakiekolwiek pieniądze zostaną wypłacone i na jakich zasadach osobom, których miejsca pracy nadal będą zamknięte.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!