fbpx

Bezpodstawne żądanie

Na jednej z grup dla Polonii mieszkającej na Cyprze rozgorzała gorąca dyskusja po publikacji posta jednego z członków. Okazuje się, że niektórzy właściciele mieszkań nie tylko są bez serca, ale można bez ogródek powiedzieć, że są bezczelni. Podkreślmy kategorycznie – niektóre ich żądania są bezpodstawne!

Użytkowniczka zapytała członków grupy co ma zrobić skoro właścicielka jej mieszkania zażądała od niej opłacenia trzymiesięcznego czynszu z góry uzasadniając to tym, że jest w tej chwili bez pracy i nie ma z czego żyć. Jak relacjonuje nasza czytelniczka, właścicielka nie zapytała – jak się czujesz, co słychać – wysłała po prostu, w środku nocy, SMS z takim właśnie żądaniem.

Wyjaśnijmy więc – nie ma prawa, ani moralnego, ani zapisanego paragrafami wystosowywać takich żądań.

Cypryjski parlament przyjął odpowiednie przepisy, które zakazują dokonywania eksmisji za nieopłacony czynsz – obowiązują począwszy od czynszu za marzec 2020 roku. Ustawa obowiązuje do końca czerwca tego roku.

Faktem jest, że właściciele mieszkań protestują, ale nie mogą nic zgodnie z prawem zrobić. Wyrzucenie kogokolwiek z mieszkania nie jest proste – przepisy wymagają nakazu eksmisji wystawionego przez sąd. Podkreślmy, że bez Waszej zgody do mieszkania nie może wejść nie tylko właściciel ale nawet policja bez odpowiedniego nakazu. Tak mówi prawo.

Szef stowarzyszenia właścicieli nieruchomości powiedział, że jeżeli w okresie do czerwca 2020 roku powstaną jakiekolwiek zaległości czynszowe powinny zostać one spłacone i na taką ewentualność właściciele mieszkań powinni być przygotowani. Zalecił jednocześnie podpisywanie odpowiednich umów na spłatę tych zaległości.

Jeżeli więc właściciel chce Was wyrzucić z mieszkania – dzwońcie po prostu na policję.Wierzcie nam, w czasie panującego kryzysu, funkcjonariusze na pewno potraktują takiego delikwenta odpowiednio…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!