Bezpłatny paracetamol i witaminy?

Emeryci chcą aby środki przeciwbólowe i witaminy były finansowane przez GESY

Po spotkaniu z ministrem zdrowia i kierownictwem Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych (HIO) sekretarz generalny Ekysy Costas Skarparis powiedział, że wciąż istnieje kilka leków, które nie są przepisywane przez Gesy.

Środki przeciwbólowe, witaminy i inne produkty farmaceutyczne potrzebne wielu pacjentom powinny być objęte narodowym systemem opieki zdrowotnej (Gesy) – tak twierdzi Związek Cypryjskich Emerytów (Ekysy)

Zdaniem Ekysy niedopuszczalne jest aby emeryci musieli płacić za część leków przeciwwirusowych, syropy na kaszel, środki przeciwbólowe, kremy lecznicze, witaminy i tabletki na osteoporozę

Zdaniem związku tysiące emerytów musi co miesiąc płacić duże sumy pieniędzy, aby uzyskać leki bardzo ważne dla ich zdrowia.

Grupa zwróciła się do ministra zdrowia i organizacji ubezpieczeń zdrowotnych (HIO), organu nadzorującego Gesy, o jak najszybsze rozwiązanie problemu.

W swoim oświadczeniu Ekysy z zadowoleniem przyjęło również decyzję HIO o spełnieniu ich wieloletniej prośby i poszerzeniu kryteriów recept na produkty farmaceutyczne

Czy rząd się ugnie? Raczej nie znajdzie na to pieniędzy.

Przy najbliższej wizycie w aptece zwróćcie uwagę na ceny witamin – w porównaniu z innymi krajami (w tym z Polską) są naprawdę bardzo wysokie.

I nasza rada – zamiast kupować reklamowane leki zapytajcie o ich odpowiedniki. Wierzcie nam na słowo, że reklamowany paracetamol za 3€ 8 tabletek, działa dokładnie tak samo jak ten za 1,20€ 100 tabletek, który spokojnie leży sobie na dnie aptecznej szuflady.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!