fbpx
  • Limassol 25'C ☁
  • Nicosia 22'C ☼
  • Larnaca 25'C ☼
  • Ayia Napa 25'C ☁
  • Paphos 23'C ☼
  • Limassol 25'C ☁
  • Nicosia 22'C ☼
  • Larnaca 25'C ☼
  • Ayia Napa 25'C ☁
  • Paphos 23'C ☼

Bezpłatne wycieczki po Nikozji

Nie trzeba płacić za przewodnika aby zwiedzić stolicę Cypru! Nikozja organizuje bezpłatne wycieczki.

ETAP Nikozja i Gmina Nikozja ponownie organizują w tym roku bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po mieście. W tym roku dodatkowo dostępne są dwie specjalne wycieczki tematyczne z przewodnikiem, przeznaczone wyłącznie dla miejskich muzeów.

Jak podano w komunikacie prasowym ETAP Nicosia, wycieczki z przewodnikiem dają odwiedzającym możliwość zwiedzenia najważniejszych zabytków i atrakcji stolicy oraz odkrycia jej ogromnego bogactwa kulturowego.


W tym roku dostępne są następujące wycieczki:

Wycieczka po mieście po murach Nikozji – zabierze Cię w podróż przez serce starego miasta Nikozji, odkrywając jego bogatą historię i kulturę. Wejdziesz do otoczonego murami miasta i odkryjesz jego wąskie uliczki, starożytne budowle i ukryte klejnoty. Podczas wycieczek odwiedzisz interesujące miejsca, takie jak bramy Famagusta i Pafos, mury weneckie, zieloną linię, plac Eleftheria i pomniki wolności oraz wiele innych interesujących miejsc.

Wycieczka archeologiczna – Najważniejsze stanowiska archeologiczne w Nikozji, podczas których poznasz fascynującą historię wyspy od czasów prehistorycznych po okres bizantyjski. Odkryjesz rzadkie i oszałamiające artefakty, w tym ceramikę, rzeźby i mozaiki, nowo utworzone stanowisko archeologiczne Ledroi (Wzgórze Agios Georgios – PASYDY) i muzeum cypryjskie.

Wycieczka po muzeum miejskim – poprowadzi Cię przez niektóre z najważniejszych muzeów w mieście, w tym Muzeum Miejskie Leventis w Nikozji, Miejskie Muzeum Grafiki i Cypryjskie Muzeum Monet. Ta wycieczka pozwoli ci zrozumieć przeszłość i teraźniejszość miasta. Wystawy dotyczące architektury miasta, sztuki, kultury i nie tylko.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zgłaszać swój udział z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu wycieczką, możecie sprawdzić kiedy dokładnie się odbędzie na tej stronie internetowej (tutaj).


Zostaw swój komentarz:


Więcej w tym temacie:error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty