Bezpłatne wycieczki do Akamas!

W każdą sobotę organizowane są bezpłatne wycieczki do Akamas!

Przedsiębiorstwo Rozwoju i Promocji Turystyki Regionu Pafos, w ramach swoich wysiłków na rzecz promocji krajobrazu prowincji, ale także w ramach wsparcia społeczności AKAMAS, w oparciu o zapowiedzi Prezydenta Republiki sprzed kilku miesięcy organizuje bezpłatne wycieczki do społeczności AKAMAS, w celu nagłośnienia ciekawych miejsc i zwiększenia ruchu.

Wycieczka będzie odbywać się w każdą sobotę w miesiącach czerwiec-lipiec 2024.


Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:15. z przystanków autobusowych w Parku Archeologicznym K. Pafos i odbywa się autobusem. Przecina obszar nadmorski i las Pegeia, docierając do pierwszej stacji, w gminie P. Arodon.

Wizyta w Centrum Informacji Geologicznej i Paleontologicznej Akama. Odwiedzający mogą tam zwiedzać eksponaty przedstawiające historię geologiczną i znaleziska paleontologiczne półwyspu Akama.

Następnie krótki przystanek na placu w Arodes na przerwę na kawę lub przekąskę.

Następny przystanek, społeczność Inia i wizyta w Muzeum Żółwi. Odwiedzający mogą wejść do świata żółwi morskich i poznać ich biologię, zachowanie i wysiłki na rzecz ochrony.

Następnie wizyta we wsi Drousia i Centrum Informacji o Życiu i Tradycjach Wiejskich Akamas. Możliwość zwiedzania Muzeum i obserwowania, jak lokalna ludność tworzy kulturę. Oferowane warsztaty / występy na żywo lokalnej sztuki i rzemiosła.

W południe przejazd do sąsiedniej wioski Kathikas, aby odwiedzić Regionalne Centrum Turystyczne Ptaków i Flory Akamas. Eksponaty prezentują różnorodność ptaków i roślin występujących na półwyspie Akamas za pomocą interaktywnych aplikacji, zdjęć i filmów.

Następnie czas wolny na lunch w lokalnej restauracji, kawiarni lub spacer.

15:30 Wyjazd do Pafos, przewidywany przyjazd o godz. 16:15 na parking Parku Archeologicznego w Kato Pafos.

Inicjatywa ta wpisuje się w środki wsparcia dla społeczności Akama, ogłoszone przez Prezydenta Republiki Cypryjskiej i jest wspierana finansowo przez Wiceministra Turystyki.

Wszelkie posiłki, przekąski oraz napoje uczestnicy wycieczki pokrywają z własnych środków.


Za informacje na temat wycieczki dziękujemy Kasi


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading