fbpx

Bezpłatna woda w Limassol

W Limassol uruchomiono stanowisko napełniania butelek czystą, filtrowaną, a przede wszystkim bezpłatną wodą. Stacja została ustawiona w gminie Germasogeia na terenie plaży Dasoudi.

Woda z kranu dostarczana przez gminę Yermasoyia jest bezpieczna do spożycia przez ludzi, a dodane filtry, które zainstalowaliśmy wraz z filtrami wody Karma (blok węglowy, osadowy i UV), sprawiają, że woda jest jeszcze lepszej jakości – wyjaśniają pomysłodawcy

Pobór wody ze stacji odbywa się za pomocą bezdotykowego czujnika.

Cieszymy się, że możemy rozpocząć ten ekscytujący nowy projekt w gminie Yermasoyia. Zaczynając od naszej pierwszej stacji tankowania na wybrzeżu Yermasoyeia, projekt będzie się rozwijał na całej wyspie – powiedział Eleni Kazelas, szef Let’s Make Cyprus Green.

Projekt rozpoczął się od kampanii crowdfundingowej w lipcu, dzięki której zebrano 1500€.  To nie wystarczy, aby sfinansować zakup jednej stacji napełniania i sprowadzenie jej na wyspę (kosztuje około 6000€). Okazuje się jednak, że zebranie pieniędzy nie jest głównym problemem – znaleziono sponsorów. Największym problemem są gminy.

Zmagamy się z porozumieniem z gminami na instalację stacji. Potrzebujemy ich pozwolenia a także zapewnienia, że gminy będą je utrzymywać. Większość nie odpowiada, a niektórzy nie mają funduszy. 

Okazuje się więc, że podobne stacje z bezpłatną, filtrowaną wodą mogą stanąć w większości gmin – wystarczy jedynie odrobina dobrej woli.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!