fbpx

Bezpłatna sterylizacja

Już 75. weterynarzy bierze udział w bezpłatnej sterylizacji dzikich kotów na Cyprze – poinformowała Animal Party. Na ten cel przeznaczono z budżetu państwa 75000€.

Populacja kotów na Cyprze gwałtownie rośnie i jest obecnie szacowana na 1500000 osobników czyli mieszka tu więcej kotów niż ludzi (na wyspie mieszka około 1,17 mln osób – stan na 2016 rok). Problemem są zwłaszcza dzikie koty, które rozmnażają się w zastraszającym tempie – spójrzcie na grafikę. Wielokrotnie się zdarza, że mieszkańcy bloków czy domów jednorodzinnych wywożą po prostu koty w okolice klasztorów czy kościołów wychodząc z założenia, że właśnie tam będzie im najlepiej.

Program bezpłatnej sterylizacji ma ograniczyć dalsze rozmnażanie tych zwierząt. Weterynarze apelują, aby przed wywiezieniem zwierząt w inne rejony najpierw zawieźć je do kliniki weterynaryjnej – zwierzęta zostaną tam bezpłatne wysterylizowane. W przypadku kotów są one po prostu kastrowane, a kotki mają wycinane wszystkie narządy rozrodcze.

Jeśli nie wiecie czy kot, który znajduje się w Waszej okolicy jest wysterylizowany zwróćcie uwagę na jego uszy – kotka jedno z nich będzie miała nacięte. Jest to swego rodzaju umowne oznaczenie kotki, że była już poddana zabiegowi sterylizacji.

Więcej informacji na temat bezpłatnej sterylizacji zwierząt znajdziecie na stronie www.cyprusanimalwelfare.com/clinic/birth-control.html. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!