Bezpłatna komunikacja na Cyprze

Jutro przejazd autobusami będzie na Cyprze całkowicie bezpłatny

Z okazji „Godziny dla Ziemi”, którą w tym roku wyznaczono na sobotę 25 marca, wszystkie środki transportu publicznego, zarówno miejskiego, jak i międzymiastowego, zostaną udostępnione bezpłatnie wszystkim obywatelom przez całą dobę.

Według Komisarz ds. Środowiska dr Marii Panagiotou, decyzja zapadła z inicjatywy Komisarza ds. Środowiska we współpracy z Ministerstwem Transportu i ministrem Alexisem Vafeadisem a także z przedsiębiorstwami publicznego transportu pasażerskiego .

W szczególności prywatne firmy, w ramach swojej społecznej odpowiedzialności biznesu chcąc wysłać własne przesłanie przeciwko zmianom klimatycznym, przyjęły tę inicjatywę i swoim ruchem wzywają wszystkich obywateli do „wysiadania z samochodu i wsiadania do autobusu”.

Rzecznik Środowiska wyraża zadowolenie i podziękowania zarówno Ministrowi Transportu, jak i urzędnikom Ministerstwa oraz Spółkom Publicznego Przewozów Pasażerskich, gdyż inicjatywa ta została zrealizowana dzięki ich natychmiastowemu i serdecznemu odzewowi.

Akcja Godzina dla Ziemi po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku w Sydney angażując ponad dwa miliony ludzi. Rok później do akcji włączyło się 50 milionów osób w 370 miastach na świecie, w tym również Poznaniu i Warszawie. Obecnie w Godzinie dla Ziemi uczestniczą miliardy ludzi z ponad siedmiu tysięcy miast. Akcja Godzina dla Ziemi to największa inicjatywa społeczna na świecie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading