Bezpieczne lotnisko LCA?

Kontrola bezpieczeństwa w Larnace jest tak skuteczna, że udało się przenieść noże oraz materiały wybuchowe!

Policja poinformowała w piątek, że na lotniskach podjęto działania naprawcze po doniesieniu, że dwóch funkcjonariuszy udających cywilów było w stanie przekazać materiały wybuchowe i noże przez ochronę lotniska w Larnace.

Tymczasem operator lotniska, Hermes, powiedział, że w tym konkretnym przypadku funkcjonariusze mogli nie przestrzegać właściwego protokołu.

Według doniesień dziennika Politis, 9 marca dwóch funkcjonariuszy przeszło przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku w Larnace z materiałami bombowymi i nożami.

Operacja została zlecona przez policyjnego dyrektora ochrony lotniska, Yiannakisa Xanthou, a funkcjonariusze byli w stanie z łatwością przenieść niebezpieczne przedmioty przez strefy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, czytamy w raporcie.

O akcji poinformowano władze, w tym ministrów transportu i sprawiedliwości, po fakcie. Podobno byli oburzeni widocznymi lukami w zabezpieczeniach, w których skanowany jest bagaż podręczny pasażerów i przeprowadzane są kontrole ciała.

Ćwiczenia odbyły się rano 9 marca, od 8:00 do 11:00, czyli w czasie, gdy na lotnisku nie ma zbyt wielu ludzi, poinformował Politis. Celem operacji było sprawdzenie, w jakim stopniu grecka prywatna firma ochroniarska na lotnisku sprawdzała pasażerów.

Komentując raport, szef policji Stelios Papatheodorou powiedział, że są to kwestie bezpieczeństwa, które zwykle nie są upubliczniane, dodając, że podjęto środki naprawcze w oparciu o protokoły europejskie, których przestrzegają władze lotnictwa cywilnego.

Przeprowadzanie testów bezpieczeństwa na naszych lotniskach jest uzasadnione – powiedział.

Przemawiając rano w radiu CyBC, Senior Manager ds. Rozwoju Lotnictwa, Marketingu i Komunikacji w Hermes Maria Kouroupi powiedziała, że ​​nie jest pewne, czy twierdzenia zawarte w Politis są prawdziwe. Dodała, że ​​istniała „poważna szansa”, że cała operacja została przeprowadzona bez zachowania wszystkich protokołów.

Kouroupi zapewniła opinię publiczną, że na lotniskach przestrzegane są wszystkie protokoły i kontrole, zgodnie z prawem międzynarodowym.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!