Bezdomni śpią przy informacji turystycznej

Śpią pod arkadami, załatwiają się w parku obok – tak żyją bezdomni w Larnace. Umościli sobie gniazdko przy informacji turystycznej!

Bezdomni, którzy prawdopodobnie są Romami, zamienili biuro wiceministerstwa turystyki w pobliżu Finikoudes w prowizoryczny obóz cygański.

Bezdomnych przybywa z dnia na dzień. Ustawiają materace na dziedzińcu urzędu i tam nocują. W okolicy widać także romskie również dzieci, które żyją w opłakanych warunkach.

Spieszący się rano do pracy pracownicy, turyści i przechodnie znajdują się w sytuacji niedopuszczalnej – bezdomni zamienili biurowy ogródek w plenerową toaletę.

Jak informuje Philenews ​​wpłynęły już skargi na Policję, jednak problem nie został rozwiązany, a liczba bezdomnych zwiększyła się z dwóch do ośmiu osób.

Philenews poinformował o tym naczelnika policji w Larnace, który natychmiast wydał polecenie zwiększenia patroli w okolicy, poinformowano również Służby Opieki Społecznej.

Rzecznik policji w Larnace, Haris Hatzigiasemi, powiedział, że „po tym, jak zostaliśmy poinformowani w piątek o sprawie, wydano instrukcje funkcjonariuszowi i członkom posterunku policji, aby udali się na miejsce. W okolicy nie znaleziono bezdomnych, ale znaleziono i usunięto ubrania i inne przedmioty. Teren został oczyszczony, podczas gdy drzewa zostały przycięte w ogrodach.” 

Ponadto o sprawie został poinformowany burmistrz Larnaki, który wysłał w tamten rejon ekipę z Sanepidu.

Czy to rozwiąże problem?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading