fbpx

Gdzie Ci bezdomni?

Kilka dni temu w Limassol aresztowano trzy osoby podejrzane o dokonanie oszustwa mającego na celu wyłudzenia funduszy ubezpieczeń społecznych przeznaczonych dla bezdomnych.

Sprawą zajmuje się Prokurator Generalny. 
Jednym z zatrzymanych jest prezydent ruchu EnErgo, niezarejestrowanej organizacji pozarządowej, która prowadzi kampanię na rzecz osób bezdomnych.  Podejrzewa się że w zmowie z właścicielem i kierownikiem hotelu pobierał od Państwa fundusze na noclegi dla osób bezdomnych, lecz te w rzeczywistości nie korzystały z tych noclegów, lub korzystały z nich krócej.

Pracownicy hotelu zostali zwolnieni z aresztu, natomiast przewodniczący EnErgo wciąż tam przebywa – miał na koncie zaległości na rzecz Państwa, takie jak na przykład mandaty. 

Wszyscy zamieszani w prawdopodobny spisek zaprzeczają jakiemukolwiek udziałowi w nim.  Podejrzani są o działania mające na celu popełnienie przestępstwa, pozyskiwanie funduszy pod fałszywymi pozorami i oszustwo.  Ustalono że działania na szkodę Państwa popełniono między sierpniem 2018 r. a październikiem 2019 r.

Sprawa w toku. Policja odkryła do tej pory że co najmniej dziewięć osób bezdomnych opuściło hotel, ale Państwo nadal płaciło za pokój i wyżywienie. Przypuszcza się w ten sposób odprowadzono tysiące euro.

[bar group=”837″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!