Bezbronny jak policjant

Cypryjscy policjanci zostali pozbawieni pozwoleń na broń – dostali je politycy…

Związek zawodowy Isotita potwierdził, że niektórzy funkcjonariusze policji, którym dano broń dla własnej ochrony poza służbą, zostali poproszeni o jej zwrot.

Szef policyjnego oddziału związku zawodowego Isotita Nikos Loizides wyjaśnił, że kierownictwo policji podjęło decyzję bez wyjaśnienia przyczyn widocznej zmiany polityki. Jego zdaniem istnieją podwójne standardy, ponieważ to samo kierownictwo policji, które cofa licencje funkcjonariuszom, zatwierdziło je wcześniej niektórym politykom.

Loizides stwierdził ponadto, że od tego czasu wysłał e-mail do szefa policji Steliosa Papatheodorou, wzywając go do ponownego rozważenia podjętej decyzji. W mailu argumentowano, że funkcjonariusze są wzywani do oddania broni poza służbą, mimo że grozi im niebezpieczeństwo wynikające z ich pracy.

Loizides próbował argumentować, że w decyzji jest poczucie niesprawiedliwości, ponieważ – według niego – „wielu członków społeczeństwa nosi broń palną za zgodą policji”.

Politis, który jako pierwszy napisał o sprawie poinformował, że policja odmówiła komentarza, a rzecznik policji Christos Andreou odpowiedział, że „nie komentujemy spraw bezpieczeństwa, które dotyczą wewnętrznych procedur policji”.

Politis wcześniej już informował, że siedmiu byłych i obecnych urzędników i polityków uzyskało pozwolenia na broń dla bezpieczeństwa osobistego. Licencje te zostały wydane przez policję po uzyskaniu zgody Ministerstwa Sprawiedliwości. Dodano, że ci politycy musieli zostać wymienieni jako funkcjonariusze policji specjalnej, aby móc nosić broń.

Dodał, że w styczniu 2020 r. obowiązywało 55 pozwoleń na broń do celów ochrony osobistej.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!