Bez testów na północ Cypru

Z opublikowanych na stronach władz Cypru Północnego informacji wynika, że zaszczepieni turyści z Polski będą mogli przekroczyć granicę bez wymaganych testów.

Od 23 sierpnia 2021 roku zmieni się klasyfikacja krajów na Cyprze Północnym. Oczywiście wszystko może ulec zmianie, ale na oficjalnych stronach rządowych napisano:

Aktualne kryteria wejścia dotyczące kodów kolorów krajów zostaną zastosowane przez nasz komitet od pierwszego poniedziałku po ich opublikowaniu.  (od 18.08.2021)

W tym samym dokumencie napisano jednak, że nowa kategoryzacja będzie obowiązywać od jutra.


Zgodnie z najnowszą klasyfikacją Polska trafi do kategorii zielonej


Zgodnie najnowszą kategoryzacją, zaszczepieni (i osoby, które wyzdrowiały) podróżujący z Polski mogą swobodnie przekroczyć granicę, natomiast od osób, które nie są zaszczepione wymagany będzie test PCR wykonany nie wcześniej niż 72. godziny przed przekroczeniem granicy.

W przypadku przekraczania granicy pomiędzy Cyprem a obszarami okupowanymi ma być brany pod uwagę fakt skąd podróżni przylecieli, natomiast w przypadku osób mieszkających na Cyprze – zasady przekraczania granicy nie ulegną zmianie.

Niestety nie znamy jeszcze sposobu weryfikacji faktu szczepienia – przypominamy, że nie są na granicy śródlądowej honorowane certyfikaty europejskie, natomiast Cypr honoruje jedynie EU Digital Covid Certificate – EUDCC.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading