fbpx

Bez oryginału Yellow Slipa w Modlinie nie wsiądziesz do samolotu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Kolejni nasi czytelnicy nie wrócili do domu gdyż nie mieli oryginalnego Yellow Slipa…

Można śmiało powiedzieć, że znowu Warszawa, tym razem Modlin.

O wcześniejszych problemach z powrotem na Cypr Polaków mieszkających tutaj na stałe pisaliśmy w ubiegłym roku – wtedy identyczna sytuacja miała miejsce na lotnisku Szopena w Warszawie a przewoźnikiem był WizzAir. Pomimo wielokrotnych wyjaśnień ze strony Ministerstwa Transportu Cypru i Ambasady Republiki Cypryjskiej w Warszawie, kolejni pracownicy lotniska żądają oryginalnego dokumentu Yellow Slip od pasażerów. Zarówno ministerstwo jak i ambasada twierdzą jednoznacznie, że pracownicy lotniska nie mają prawa tego robić.


Osoby odprawiających pasażerów na lotnisku w Modlinie od rezydentów Cypru żądają oryginalnego dokumentu Yellow Slip.


Jak poinformował nas czytelnik, który podróżował z dwójką dzieci, nie miał przy sobie oryginalnego dokumentu – miał zapisane wszystkie dokumenty w formacie pdf na telefonie. Niestety, to osobie, która odprawiała lot nie wystarczyło – nie wpuściła całej trójki na pokład samolotu twierdząc, że tego typu potwierdzenie nie jest akceptowane.

Jak zapewnia nas czytelnik, cała trójka miała CypruFlightPass i wyraźnie w nim zaznaczone, że wszyscy są rezydentami i testy zrobią po przylocie. Niestety nikogo na lotnisku to nie interesowało. Czytelnik podkreślił podczas rozmowy z nami, że wielokrotnie latał na inne lotniska w Polsce i na świecie także Ryanair’em i nikt nigdy nie robił tego typu problemu – z tego typu sytuacją spotkał się po raz pierwszy.

Napisaliśmy maila w tej sprawie zarówno do przewoźnika jak i do rzecznika prasowego lotniska. Pani Alejandra (bez nazwiska) z biura prasowego Ryanair odpisało krótko:

As advised by the Cyprus Border Officials this passenger did not have the required documentation to prove his residency in Cyprus
(Zgodnie z zaleceniami cypryjskich urzędników granicznych, pasażer ten nie posiadał wymaganej dokumentacji potwierdzającej jego miejsce zamieszkania na Cyprze)

Lotnisko w Modlinie do momentu publikacji tekstu nie zajęło stanowiska w tej sprawie.

Co pozostaje pasażerowi? Sprawa sądowa przed sądem w Irlandii…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!