Bez oryginału Yellow Slipa w Modlinie nie wsiądziesz do samolotu

Kolejni nasi czytelnicy nie wrócili do domu gdyż nie mieli oryginalnego Yellow Slipa…

Można śmiało powiedzieć, że znowu Warszawa, tym razem Modlin.

O wcześniejszych problemach z powrotem na Cypr Polaków mieszkających tutaj na stałe pisaliśmy w ubiegłym roku – wtedy identyczna sytuacja miała miejsce na lotnisku Szopena w Warszawie a przewoźnikiem był WizzAir. Pomimo wielokrotnych wyjaśnień ze strony Ministerstwa Transportu Cypru i Ambasady Republiki Cypryjskiej w Warszawie, kolejni pracownicy lotniska żądają oryginalnego dokumentu Yellow Slip od pasażerów. Zarówno ministerstwo jak i ambasada twierdzą jednoznacznie, że pracownicy lotniska nie mają prawa tego robić.


Osoby odprawiających pasażerów na lotnisku w Modlinie od rezydentów Cypru żądają oryginalnego dokumentu Yellow Slip.


Jak poinformował nas czytelnik, który podróżował z dwójką dzieci, nie miał przy sobie oryginalnego dokumentu – miał zapisane wszystkie dokumenty w formacie pdf na telefonie. Niestety, to osobie, która odprawiała lot nie wystarczyło – nie wpuściła całej trójki na pokład samolotu twierdząc, że tego typu potwierdzenie nie jest akceptowane.

Jak zapewnia nas czytelnik, cała trójka miała CypruFlightPass i wyraźnie w nim zaznaczone, że wszyscy są rezydentami i testy zrobią po przylocie. Niestety nikogo na lotnisku to nie interesowało. Czytelnik podkreślił podczas rozmowy z nami, że wielokrotnie latał na inne lotniska w Polsce i na świecie także Ryanair’em i nikt nigdy nie robił tego typu problemu – z tego typu sytuacją spotkał się po raz pierwszy.

Napisaliśmy maila w tej sprawie zarówno do przewoźnika jak i do rzecznika prasowego lotniska. Pani Alejandra (bez nazwiska) z biura prasowego Ryanair odpisało krótko:

As advised by the Cyprus Border Officials this passenger did not have the required documentation to prove his residency in Cyprus
(Zgodnie z zaleceniami cypryjskich urzędników granicznych, pasażer ten nie posiadał wymaganej dokumentacji potwierdzającej jego miejsce zamieszkania na Cyprze)

Lotnisko w Modlinie do momentu publikacji tekstu nie zajęło stanowiska w tej sprawie.

Co pozostaje pasażerowi? Sprawa sądowa przed sądem w Irlandii…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading