Bez dostaw jedzenia w czasie opadów?

Związkowcy chcą aby w czasie opadów deszczu kurierzy mieli zakaz wykonywania dostaw jedzenia.

Związek zawodowy reprezentujący kierowców dostawców żywności zażądał wprowadzenia zakazu wykonywania takich czynności podczas złych warunków pogodowych w zimie, na wzór zakazu obowiązującego w przypadku fal upałów w okresie letnim.

Neofytos Timinis, szef związku zawodowego pracowników hoteli, wezwał do zapewnienia dodatkowej ochrony kierowcom dostaw po tym, jak ukazały się nagrania przedstawiające motocykle jadące zalanymi ulicami podczas ostatnich ulewnych deszczy.

Dla kierowców jazda rowerem czy skuterem podczas deszczu jest bardzo niebezpieczna, ponieważ woda pokrywająca asfalt może ukryć pułapki… nigdy nie wiadomo, co kryje się pod wodą – Timinis powiedział portalowi informacyjnemu Reporter.
Aby więc uniknąć opłakiwania większej liczby ofiar, tak jak to zrobiliśmy zeszłego lata… ważne jest, aby Departament Inspekcji Pracy podjął odpowiednie działania i nie pozwolił im na wykonywanie dostaw.

Jego zdaniem, ilekroć pojawia się żółty, pomarańczowy lub czerwony alert, powinien obowiązywać zakaz wykonywania delvery.

Związkowiec podkreślił, że na papierze kierowcy-dostawcy mają prawo odmówić realizacji zamówienia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.

Przypomnijmy, że lipcu minister pracy wydał dekret zakazujący dostaw żywności i innych usług związanych z dostawą w okresie pomarańczowych i czerwonych alarmów dotyczących fali upałów.

Jeszcze kilkanaście lat temu, w czasie gdy padał deszcz, listonosze nie wychodzili nawet z budynków…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!