fbpx

Będzie wyższe przestojowe dla pracowników hoteli

O 140€ miesięcznie, czyli w sumie do 500€ wzrośnie specjalny zasiłek dla bezrobotnych dla osób, które w okresie zimowym przebywały na zasiłku dla bezrobotnych z powodu sezonowego zamknięcia hoteli.

Jak zapewne dobrze wiecie, wielu pracowników hoteli zostało zimą wysłanych na zasiłek dla bezrobotnych. Na Cyprze zasiłek ten może być wypłacany przez maksymalnie sześć miesięcy. Co roku, pracownicy hoteli sezonowych, czyli takich, które pracują jedynie latem, byli wysyłani na sześciomiesięczny postój, pobierali zasiłki po czym wracali do pracy.

W tym roku, z powodu koronawirusa wiele hoteli nie otworzyło się ponownie po zimowym przestoju przez co pracownicy nie mogli wrócić do pracy. W praktyce osoby te zostały po zakończeniu okresu zasiłkowego bez środków do życia.

Rząd Republiki Cypryjskiej podjął decyzję o przyznaniu specjalnych zasiłków tym osobom w comiesięcznej wysokości 360€. Po przeprowadzeniu analiz okazało się, że osoby otrzymujące te pieniądze mają problemy finansowe. Rząd postanowił więc podnieść od 1. lipca zasiłek do 500€.

Przypominamy, że aby dostać zasiłek należy złożyć specjalny wniosek dostępny na stronie internetowej ministerstwa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!