Będzie więcej miejsc w Pournara

Rząd zwiększy pojemność ośrodka Pournara w związku ze spodziewaną migracją z Bliskiego Wschodu

Minister spraw wewnętrznych Constantinos Ioannou nakreślił strategie mające na celu zwiększenie pojemności pierwszego ośrodka recepcyjnego w Pournana i usprawnienie przetwarzania wniosków o azyl.

Podczas spotkania na wysokim szczeblu departamentów Ioannou został poinformowany o gotowości ośrodka do obsługi znaczącego napływu migrantów wynikającego z burzliwej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Podjęto decyzję o stopniowym zwiększaniu wydajności Pournary o dodatkowe 1000 osób.

Ponadto wydano wytyczne mające na celu zwiększenie poziomu personelu w kluczowych usługach, takich jak opieka medyczna, opieka społeczna i imigracja, w porozumieniu z właściwymi ministerstwami. Według Philenews celem jest przyspieszenie rozpatrywania wniosków, a tym samym przyspieszenie obrotów centrum.

Jednocześnie, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie, poza wnioskiem o dodatkowy sprzęt, do Unii Europejskiej zostanie skierowany pilny apel o oddelegowanie urzędników pierwszej linii zajmujących się recepcją, którzy będą wspierać Cypr w skutecznym zarządzaniu przyjazdami.

Liczba osób ubiegających się o azyl przybywających z Bliskiego Wschodu rośnie w ostatnich latach, ale letnia cisza została przerwana na początku października po ostatnim wybuchu przemocy między Izraelem a Hamasem, który zagroził rozprzestrzenieniem się wirusa w regionie.

W ciągu ostatnich dziewięciu dni na wyspę co najmniej sześć razy przybyło około 500 Syryjczyków na łodziach wypływających z wybrzeża Libanu, co stanowi liczbę wyższą niż zwykle.

Cypr polegał na pogłębieniu współpracy z Bejrutem, aby pomóc w powstrzymaniu nielegalnej migracji poprzez przechwytywanie wyjazdów z Libanu. Jednak w obliczu szalejącej wojny między Izraelem a Hamasem i eskalacji starć na granicy libańskiej z Izraelem Cypr obawia się, że exodus może nabrać tempa.

W najbliższym punkcie wyspa leży około 170 km na zachód od Libanu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading