fbpx

Będzie poluzowanie obostrzeń?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zdaniem ekspertów sms’y i godzina policyjna powinny być utrzymane.

Podczas poniedziałkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim, któremu przewodniczył Prezydent Nikos Anastasiadis, epidemiolodzy złożyli ostateczne propozycje zniesienia środków po 31 stycznia. Ostateczne propozycje zostaną w środę przedstawione Radzie Ministrów, której członkowie zostaną wezwani do podjęcia decyzji.

Jak wspomnieli eksperci na spotkaniu, pomimo obserwowanej poprawy wśród mieszkańców nadal obserwuje się wzrost osób w szpitalach.

Według informacji KYPE, złagodzenia będą dotyczyły mniej więcej tego samego planu z maja i czerwca ubiegłego roku, po pierwszej fali pandemii na Cyprze, z pewnymi różnicami, które mogą być sugerowane przez zaangażowane ministerstwa.  

Eksperci zasugerowali rządowi, że jakiekolwiek złagodzenie decyzji nie powinno zachęcać do masowych wyjść ani anulować SMS-ów (8998), które prawdopodobnie pozostaną w życiu codziennym, z możliwym wzrostem do trzech dziennie. W pierwszej fazie powinny pozostać wszystkie ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń w domach, a także ograniczenie domów od godziny 21:00.

Zdaniem ekspertów uczniowie powinni wrócić do szkół zaczynając od klas Szkoły Podstawowej, oraz uczniów ostatniego roku III Liceum, na odpowiednie przygotowanie do egzaminów. Ostateczna decyzja zostanie jednak podjęta przez Ministerstwo Edukacji.

Zaproponowano otwarcie małych sklepów detalicznych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu od połowy lutego, a otwarcie dużych sklepów i galerii handlowych powinno nastąpić w drugim etapie. W przypadku kawiarni, restauracji, siłowni, szkół tańca i kilku innych firm, które pozostają zamknięte, eksperci proponują otwarcie na początku marca.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!