Będzie lockdown dla niezaszczepionych?

Po ostatnich wypowiedziach cypryjskich polityków można wnioskować, że osobom niezaszczepionym będzie żyło się dużo gorzej niż pozostałym.

Niektóre osoby będą musiały zostać wykluczone z życie aby uniknąć całkowitego lockdownu – powiedział w sobotę prezydent Nicos Anastasiades

Zapytany, czy rząd podejmie więcej środków przeciwko koronawirusowi, prezydent powiedział, że zostanie wyznaczony okres od dwóch do trzech tygodni, aby umożliwić większej liczbie osób zaszczepienie się pierwszą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 lub szczepionką przypominającą lub uzupełnić schemat szczepień.


Anastasiades zapowiedział, że niezaszczepieni dostaną szansę na przyjęcie szczepionki – potem zostaną zaostrzone środki dla niezaszczepionych


Dodał, że „aby uniknąć całkowitego zamknięcia, niektórzy ludzie powinni zostać wykluczeni, bez względu na to, jak bardzo szanujemy ich poglądy”. Powiedział, że istnieją przykłady z wielu krajów, które właśnie w ten sposób postąpiły.

Jeśli nie chcemy doprowadzać firm do bankructwa z powodu uporu niektórych osób, nie mamy wyboru – dodał.
Muszą w końcu zrozumieć, że nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że jednostka ponosi również odpowiedzialność społeczną – powiedział Anastasiades.

Gabinet ma w środę przedyskutować propozycje komitetu doradczego ekspertów ds. koronawirusa dotyczące ewentualnych nowych środków.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Coraz więcej pozytywnych przypadków >>>

Minister zdrowia Michalis Hadjipantelas powiedział podczas szczepień w Larnace, że mogą nie ogłosić blokady dla nieszczepionych, „ale mogą istnieć pewne ograniczenia w ich ruchu”. Dodał, że jednym z powodów, dla których wirus się utrzymuje, jest to, że „niektórzy ludzie nie zdecydowali się na szczepienie”.

Wśród omawianych nowych środków jest telepraca, obowiązkowe używanie maski w szkołach podstawowych, autotesty, ale także testy wśród zaszczepionych. Środki, które zostaną omówione w poniedziałek, zostaną przedłożone do zatwierdzenia rządowi w środę.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading