fbpx

Będzie kolejne spotkanie

Trójstronne spotkanie w Berlinie zakończyło się obietnicą Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, że ​​będzie kontynuować wysiłki na rzecz porozumienia w sprawie zakresu uprawnień, aby wznowić właściwe negocjacje.

Prezydent Cypru, Nicos Anastasiades przebywa z wizytą w Berlinie, gdzie w poniedziałek spotkał się z przywódcą społeczności Turków cypryjskich, Mustafą Akinci.

Obaj liderzy spotkali się już w poniedziałek rano w hotelu podczas śniadania i wymienili uściski dłoni.

Nieformalna kolacją z udziałem Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa zaplanowana była na godzinę 19:30 tego wieczoru. Gutteres spotkał się w cztery oczy przed kolacją, najpierw z Anastasiadesem, a następnie z Akinci.

Specjalna wysłanniczka Sekretarza Generalnego ONZ, Jane Holl Lute, spotkała się w poniedziałek rano z negocjatorem grecko-cypryjskim Andreasem Mavroyiannisem oraz ze specjalnym przedstawicielem przywódcy Turków cypryjskich Erhanem Ercinem, aby omówić komunikat lub ogłoszenie, które miało zostać wydane po kolacji. Oczekiwano, że będzie to krótkie oświadczenie, zachęcające obie strony do kontynuowania procesu zjednoczeniowego.

W poniedziałek Komisja Europejska powtórzyła, że w pełni pragnie i ma nadzieję na udany wynik rozmów przywódców Cypru.
Liderzy zatrzymują się w hotelu Adlon Kempinski.

Czyli z rozmów nic nie wynikło. No może jedno – muszą spotkać się ponownie w szerszym gronie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!