Będzie dalsza obniżka podatku na prąd?

Nowe środki ograniczające koszty paliw i prądu zostaną omówione w przyszłym tygodniu

Minister finansów Makis Keravnos powiedział w czwartek, że nowe środki wsparcia zostaną omówione na nadchodzącym posiedzeniu gabinetu zaplanowanym na przyszły tydzień, po czym zostaną podane do wiadomości publicznej. Nie wykluczył możliwości potencjalnego przedłużenia dotacji na prąd, która pierwotnie została uruchomiona w październiku ub.r. i ma obowiązywać do końca tego miesiąca.

Nowe środki wsparcia zostaną zaprezentowane podczas posiedzenia gabinetu w przyszłym tygodniu i rozważamy możliwość przywrócenia skalowanej dotacji na energię elektryczną – powiedział Keravnos.
Rząd Nikosa Christodoulidesa będzie wspierał grupy bezbronne, gospodarstwa domowe o średnich dochodach i ogólnie nasze społeczeństwo, które doświadcza ciągłych kryzysów i różnych innych wyzwań.

Zapytany, czy środki będą miały charakter horyzontalny, Keravnos powtórzył, że wysiłki będą ukierunkowane, stwierdzając, że tego wymaga Komisja Europejska.

Podkreślając możliwość wdrożenia części działań horyzontalnych Minister Finansów dodał, że „priorytetowo traktowane są działania ukierunkowane i w razie potrzeby nie będziemy wykluczać możliwości wdrożenia działania o charakterze horyzontalnym”.

Zapytany, czy środki te wpłyną na energię elektryczną lub paliwo, Keravnos stwierdził, że istotnym problemem, przed którym stoi kraj, są wysokie koszty energii elektrycznej.

„To jest zatem nasz najwyższy priorytet” – zauważył.

Odpowiadając na pytanie o rozważenie przywrócenia ogłoszonej w październiku ub.r. skalowanej dotacji na energię elektryczną, minister stwierdził, że „działanie już obowiązujące dla energii elektrycznej jest skalowane, a zatem jest celowe i mieści się w rozważanych priorytetach”.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading