fbpx

Będą zmiany w Limassol

Burmistrz zapowiada rewolucyjne zmiany komunikacyjne w mieście

Szybki rozwój miasta w połączeniu z nieefektywnymi działaniami ze strony państwa to czynniki, przez które dziś mieszkańcy Limassol każdego dnia doświadczają ogromnych cierpień. 

Decydujące znaczenie dla rozwiązania problemu ma realizacja kompleksowego studium Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUP) oraz realizacja działań przez władze miejskie. Problem w Limassol dotyczy głównie obszarów północnych i południowych od autostrady, ale także w centrum miasta.

Zdaniem burmistrza Nikosa Nicolaidisa nie ma miejsca na ruchy fragmentaryczne, jak w przeszłości. Jego zdaniem problem zostanie rozwiązany jedynie przez natychmiastowe wdrożenie miejskiego Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej przez wszystkich zainteresowanych. 

Burmistrz deklaruje, że jest gotowy i wyraża wolę polityczną do wdrożenia szeregu środków i działań, które zamierza przedstawić Radzie Miejskiej jeszcze przed końcem roku.

Po pierwsze centrum miasta, na południe od ulicy Gladstonos zostanie zdefiniowane jako obszar z maksymalnym ograniczeniem prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Po drugie w centrum będzie można poruszać się także na hulajnogach elektrycznych, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą one być używane oprócz ścieżek rowerowych na drogach z ograniczeniem prędkości do 30 kilometrów.

Ulica Niepodległości z północy na południe będzie drogą jednokierunkową w celu ułatwienia dostępu dla pieszych i zachęcenia do ruchu pieszego.

Strefy śródmiejska zostanie ogłoszona strefą wolną od emisji dwutlenku węgla, do której wjeżdżać będą wyłącznie autobusy elektryczne.

Miasto będzie także rozbudowywać miejsca „parkuj i jedź” na trzech obwodowych parkingach zlokalizowanych na północ, wschód i zachód od centrum miasta. Chodzi o parkingi Epaminondas, Enaerio i Feizi Pasha – trwają już procedury wywłaszczeniowe.

Miasto przeznaczy także 200 mln euro, które zostanie wykorzystane na dworce autobusowe, przystanki przesiadkowe, pasy dla autobusów, zabezpieczenie miejsc do parkowania i jazdy oraz sieć ścieżek rowerowych. Kolejne 100 mln euro zostanie przeznaczone na projekty, które będą realizowane przez gminy w okolicach Limassol. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!