Będą wycinać lasy dla turystyki?

Fikri Ataoglu, „wicepremier” i „minister turystyki” północy, wezwał do budowy infrastruktury turystycznej na obecnie zalesionych terenach

W rozmowie z telewizją Bagimsiz TV zwrócił uwagę, że zagospodarowanie w 2003 r. zalesionego wcześniej obszaru wokół wsi Vokolida, znanego obecnie jako „turystyczna strefa inwestycji Bafra”, przyniosło na ten obszar inwestycje na dużą skalę, z licznymi hotelami i kasynami. Powiedział, że potrzebne są przepisy prawne, które zalegalizowałyby przekształcenie większej liczby obszarów leśnych na północy na cele turystyczne, i że kwestia ta jest omawiana z „ministerstwem spraw wewnętrznych”.

Powodem tego nacisku jest to, że na północy jest obecnie „zbyt wielu inwestorów” i wielu biznesmenów czeka na możliwość otwarcia nowego hotelu. Jego ministerstwo „pracuje nad zwiększeniem liczby łóżek” na północy i zachęcił „ministerstwo spraw wewnętrznych” do szybkiego działania w tej sprawie.

Jedną z form turystyki, którą Ataoglu wydaje się promować na północy, jest turystyka zdrowotna.

Północ sprawuje obecnie prezydencję w globalnej radzie ds. podróży zdrowotnych, a Ataoglu powiedział, że w tym świetle „trwają nasze wysiłki na rzecz ożywienia turystyki zdrowotnej”.

Zidentyfikowano już od pięciu do dziesięciu lokalizacji na północy, gdzie można otworzyć obiekty turystyki zdrowotne – „po zakupie gruntu inwestor może otworzyć hotel, dom opieki lub szpital”.

Vokolida nadal wydaje się być centrum nacisków Ataoglu na rozszerzenie i dywersyfikację przemysłu turystycznego na północy, a minister mówi, że jego „ministerstwo” „stworzy alternatywne modele turystyki” na tym obszarze. Plany te obejmują pola golfowe i inne obiekty sportowe, w tym ponad 20 boisk piłkarskich. Ataoglu powiedział, że plan przewiduje, że zagraniczni sportowcy i drużyny będą korzystać z obiektów na obozach treningowych.

Kolejny etap betonowania północy…

Zamiast lasów powstaną „zdrowe” dla turystów ośrodki wypoczynkowe, hotele i kasyna.

Można i tak.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading