Będą tańsze bilety na Cypr Północny?

Lotnisko Ercan ma otrzymać status „lokalnego”…

Nowa linia lotnicza otrzymała licencję na działalność na północy i rozpocznie regularne loty w kwietniu przyszłego roku – powiedział w niedzielę „minister transportu” Erhan Arikli.

Turecko-cypryjskie media twierdzą, że regulacje podatkowe, które zostaną wprowadzone, oraz obecne otoczenie konkurencyjne obniżą ceny biletów. Cypr Północny chce uznania lotniska Tymbu (Ercan) jako tureckiego „miejsca docelowego”, co usunęłoby podatki lotniskowe dla linii lotniczych łączących północ z Turcją.

Arikli powiedział, że na polecenie „premiera” w zeszłym tygodniu pojechał z „ministrem turystyki” Fikri Ataoglou do Stambułu i rozmawiali w sprawie obniżenia cen biletów, początkowo z kierownictwem Turkish Airlines. Celem jest obniżenie cen biletów z Ercan do Stambułu do poziomu tych z Larnaki do Aten.

Arikli nie podał żadnych szczegółów na temat nowej linii lotniczej, statusu własności, kiedy dokładnie rozpocznie loty i do jakich miejsc docelowych.

Międzynarodowe bezpośrednie loty na północ są w chwili obecnej niemożliwe. Samoloty muszą najpierw wylądować w Turcji, zanim udają się na północ.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading