Będą się uczyć w namiotach

Niektóre budynki szkolne na północy są w tak złym stanie, że uczniowie będą uczyć się w namiotach

Uczniowie na północy będą uczęszczać na zajęcia w namiotach, ponieważ niektóre budynki szkolne zostały uznane za niebezpieczne.

Kilka dni temu pojawiły się zdjęcia żołnierzy rozbijających namioty przed liceum im. Namika Kemala w Famaguście – rodzice wycofali swoje dzieci z zajęć po tym, jak szkoła została uznana za niebezpieczną i nieodporną na trzęsienia ziemi. Za niebezpieczne uznano także między innymi szkołę podstawową Karakol, technikum dr Fazila Kucuka i liceum Cumhuriyet. 


Takie rozwiązanie wywołało falę krytyki zarówno skierowaną pod adresem „rządu”, który upiera się przy budowie islamskiego kompleksu Kulliye na północy, w którym mieści się nowy „pałac prezydencki”, meczet i „budynek parlamentu” .

Przywódca Turków cypryjskich, Ersin Tatar, powiedział uczniom szkoły średniej Famagusta (to właśnie z tej szkoły byli uczniowie, którzy zginęli podczas trzęsienia w Turcji), że kompleks rządowy jest niezbędny, ponieważ obecny „pałac prezydencki” nie ma żadnych sal konferencyjnych i nie jest odporny na trzęsienia ziemi.

Jako pierwszy głos zabrał główny lider opozycji CTP Tufan Erhurman, który powiedział:

Pierwszą potrzebą kraju, zwłaszcza po trzęsieniach ziemi, nie jest budowa kompleksu z meczetem

Dogus Derya powiedział, że za pieniądze przeznaczone na Kulliye „rząd” mógłby zbudować 225 nowych szkół.

Burmistrz Północnej Nikozji, Mehmet Harmanci, również skomentował niewłaściwe wykorzystanie funduszy i obrazy namiotów ustawianych na zewnątrz dla klas w liceum Namik Kemal.

To nie do pomyślenia, aby dzieci uczęszczały na zajęcia w namiotach. Czy nie ma już budynku, naprawdę nie ma budynku, w którym można by zrobić tymczasową aranżację – pyta Burmistrz Północnej Nikozji, Mehmet Harmanci

Wezwał „rząd” do dymisji, ponieważ ich rozwiązaniem była edukacja dzieci w namiotach, w mieście, które ma tak wiele bezpiecznych budynków.

W wypowiedziach medialnych, Ersin Tatar próbuje przekonać społeczeństwo, że nowoczesny kompleks rządowy jest niezbędny.

Teraz nie mamy nawet parkingu – powiedział

Będzie kompleks rządowy z parkingami a dzieci i młodzież rok szkolny będą spędzać w namiotach.

Ot polityka.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading