fbpx

Będą nowe wnioski o zasiłki

Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie ministerstwa pracy, będziemy musieli po raz kolejny składać wnioski o zasiłki specjalne.

Wciąż otrzymujemy informacje, że wielu z naszych czytelników wciąż nie dostało jeszcze pieniędzy za okres do 12.04.2020 roku. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć dlaczego tak się stało, ministerstwo pracy twierdzi, że jest to wina błędów w przesłanych dokumentach. Zdaniem rządu błędy zostały popełnione zarówno przez pracodawców jak i pracowników. Kolejny okres “zasiłkowy” ma obejmować od 13 kwietnia do 12 maja.

Minister Pracy Zeta Emilianidou powiedziała podczas ostatniej konferencji prasowej, że pracownicy ministerstwa kontaktują się ze wszystkimi w których wnioskach stwierdzono błędy i na bieżąco je korygują.

Informacja, która pojawia się na stronie ministerstwa jest o tyle dziwna, że w chwili obecnej nic się nie zmienia i osoby, które pozostawały bez pracy nadal siedzą w domach na ogólnokrajowej kwarantannie. Oczywiście, biorąc pod uwagę zapowiedzi o stopniowym “luzowaniu” można przypuszczać, że część z osób pobierających teraz zasiłki nie będzie miała do niego już prawa – po prostu wrócą do pracy.

Prezydent Cypru ma ogłosić dzisiaj pierwszy etap wychodzenia z kwarantanny. Specjaliści twierdzą, że do pracy powinny wrócić budowlańcy, otwarte będą sklepy. Prawdopodobnie zostanie zwiększona także możliwość wychodzenia z sms’em do dwóch lub trzech razy dziennie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!