fbpx

Będą nowe obostrzenia? Dziś spotkanie u Prezydenta

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ilość dziennych zakażeń wciąż rośnie – Prezydent Cypru spotka się dziś z komitetem doradczym

Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w Pałacu Prezydenckim. Na spotkaniu ma być również obecny nowy minister zdrowia Michalis Handjipentalas. W sobotę zgłoszono 226 nowych przypadków Covid-19 z 41 809 testów, wczoraj natomiast potwierdzono 216 nowych przypadków z 38 787 wykonanych testów.


Rzecznik Prasowy Prezydenta nie przekazał dziennikarzom porządku obrad.


Niedawny wzrost liczby przypadków wynika z wielu powodów i trudno jest ocenić, jak długo to potrwa, powiedział w niedzielę szef zespołu Constantinos Tsioutis cypryjskiej agencji prasowej. Powiedział, że przyczyny obejmują rozluźnienie środków, które doprowadziły do ​​zwiększenia kontaktów, wrażenie, że najgorsze już minęło, zmęczenie po tylu miesiącach i blokadach, warianty bardziej zakaźne, stabilizacja szczepień i słaba absorpcja szczepień wśród najbardziej aktywnych społecznie grup.

W piątek poinformowano, że członkowie zespołu epidemiologicznego odbędą telekonferencję, w czasie której zostanie omówione rozszerzenie programu szczepień na 16. latków – prawdopodobnie także ten punkt znajdzie się w porządku obrad.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!