Będą nas znowu szczepić!

Od października będzie można się zaszczepić przeciwko grypie i… covid19

Zaktualizowana szczepionka na Covid-19 będzie oferowana do jednoczesnego podawania ze szczepionką przeciw grypie od października – poinformowała stała sekretarz ministerstwa zdrowia Christina Yiannaki.

Yiannaki, który stoi na czele krajowego komitetu doradczego ds. szczepionek, powiedziała Cypryjskiej Agencji Informacyjnej, że plan ministerstwa dotyczący szczepień został ukończony, a szczepienia rozpoczną się w pierwszym tygodniu października.

Tegoroczna szczepionka przeciwko Covid-19 będzie podawana wraz ze szczepionką przeciw grypie w ośrodkach szczepień dla dorosłych.

Można jednocześnie podać szczepionkę przeciwko Covid-19 na jedno ramię i szczepionkę przeciw grypie na drugie” – wyjaśniła Yiannaki.

Wyjaśniła, że ​​szczepionki przeciw grypie będą nadal oferowane przez lekarzy osobistych osobom, które nie chcą otrzymywać obu szczepionek.

Yiannaki powiedziała, że po raz pierwszy wprowadzono jednoczesne podawanie środków, aby zwiększyć zasięg, zwłaszcza grup bezbronnych. Grupą docelową są osoby powyżej 60. roku życia, osoby z obniżoną odpornością i osoby przewlekle chore.

Grupy priorytetów programu szczepień i dalsze szczegóły planu zostaną opublikowane 13 września, łącznie z listą wyznaczonych ośrodków szczepień. Cypr wkrótce otrzyma pierwszą dostawę monowalentnej szczepionki XBB.1.5 firmy Pfizer, łącznie ponad 158 000 zastrzyków.

Będą trzy dostawy szczepionek na Covid-19, z których największa [przyjedzie] we wrześniu. Drugi poród odbędzie się na początku października, a trzeci na początku listopada – uszczegółowiła sekretarz zdrowia.

Jeśli chodzi o szczepionkę przeciw grypie, w tym roku oczekuje się 170 000 szczepionek, powiedziała Yiannaki, zauważając, że w tym roku będzie ich więcej niż w latach poprzednich, ponieważ zamówieniem objęte są także dzieci i młodzież.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading