fbpx

Będą limity zakupów w sklepach?

Grecja wprowadza limit zakupów na osobę – czy tą samą drogą pójdzie Cypr?

Stowarzyszenie handlowców na Cyprze zapewnia, że dostawy wszystkich artykułów spożywczych pozostają bez zmian. Można się jednak spodziewać, że Cypr skopiuje greckie rozwiązania tak samo jak wprowadzał wcześniej te związane z obostrzeniami związanymi z koronawirusem. Przypomnijmy, że najpierw w Grecji a potem na Cyprze, w szczytowym czasie pandemii, aby wyjść z domu należało wysłać odpowiedniego sms’a.


Greckie sieci handlowe już wprowadziły limity zakupów na osobę najpopularniejszych artykułów spożywczych.


Sieci supermarketów w Grecji poinformowały w czwartek, że ograniczają ilość mąki i oleju słonecznikowego, które klienci mogą kupić – związane to jest bezpośrednio z atakiem Rosji na Ukrainę. Podobne rozwiązania wprowadziły także Hiszpania i Włochy.

AB, Sklavenitis, Kritikos i My Market ograniczyły zakupy mąki i oleju słonecznikowego. W sieci AB jeden klient może kupić maksymalnie 3 litry oleju i 3 kilogramy mąki. Podobne limity wprowadziły także pozostałe sieci.

Cypr zapewnia, że dostawy produktów spożywczych na wyspę nie uległy zmianie. Niestety, zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o interwencyjnym zakupie zbóż przez rząd z powodu braków w magazynach.

Ukraina jest jednym z największych producentów zboża i oleju na świecie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!