fbpx

Będą koncerty na Petra tou Romiou

Rządowy departament ochrony środowiska zgodził się na organizowanie wydarzeń na żywo w Petra tou Romiou w 2021 roku pomimo ostrej krytyki ze strony ekologów.

Petra tou Romiou, znana również jako Skała Afrodyty, jest jednym z najważniejszych zabytków przyrody na Cyprze i jest objęta ochroną sieci obszarów chronionych Natura 2000 w Unii Europejskiej.

W oświadczeniu wydanym we wtorek rząd powiedział, że zatwierdził specjalną ocenę ekologiczną określającą warunki, które muszą spełniać wydarzenia na żywo na miejscu.

Wszystko musi odbywać się co najmniej 200 metrów od wybrzeża, aby uniknąć zakłócania naturalnych siedlisk chronionych gatunków ptaków na tym obszarze, organizatorzy mogą korzystać także z bardzo słabego oświetlenia.


W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o proteście ekologów, którzy nie zgadzają się z argumentacją rządu.

Niestety, każde wydarzenie, koncert, to setki osób nad którymi bardzo trudno zapanować. Trudno wyobrazić sobie, że przybyłe na imprezę osoby będą się martwić tym, że w pobliżu znajdują się siedliska rzadkiej fauny i flory. Można się raczej spodziewać ton butelek, śmieci i hałasu.

No chyba, że organizatorzy nad tym wszystkim zapanują…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!