fbpx

Będą karać za używanie telefonów podczas jazdy

Cypryjska policja zapowiedziała kolejną akcję policji przeciwko kierującym używających telefonów podczas jazdy.

Tym razem akcja potrwa do najbliższej niedzieli 4. lutego. Policja ocenia, że średnio co czwarty wypadek spowodowany jest przez kierowców rozmawiających przez komórki.

Trzymając telefon przy uchu, mamy wolną tylko jedną rękę, którą możemy trzymać kierownicę i zmieniać biegi – co już jest niezgodne z cypryjskimi przepisami (zgodnie z nimi należy trzymać dwie ręce na kierownicy – red.). Nie mamy pełnej kontroli nad pojazdem. – mówią policjanci.

Rozmowa przez komórkę ma wpływ na koncentrację i wydłuża czas reakcji. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że samo wyjęcie i zerknięcie na ekran telefonu, chociażby po to, by sprawdzić, kto dzwoni, zajmuje średnio pięć sekund. Same rozmowy przez telefon to już teraz drobny grzeszek. Coraz częściej piszemy esemesy, wysyłamy mejle, a nawet przeglądamy strony internetowe i rozmawiamy ze znajomymi na Facebooku.

Pamiętajcie, że jeżeli koniecznie musicie przeprowadzić rozmowę, skorzystajmy z dozwolonych urządzeń: zestawu głośnomówiącego lub słuchawki bluetooth. Unikniecie w ten sposób wysokiego mandatu i punktów karnych.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!