Będą dotacje dla bliskich pacjentów

Rząd pokryje koszty pobytu osoby towarzyszącej pacjentowi podczas leczenia za granicą.

Rząd zatwierdził plan pokrycia kosztów podróży, zakwaterowania i wyżywienia jednego członka rodziny towarzyszącego pacjentowi wysłanemu za granicę w celu leczenia.

W przemówieniu po posiedzeniu gabinetu minister zdrowia Michalis Damianos wyraził zadowolenie z zatwierdzenia planu, stwierdzając, że żądanie pokrycia takich wydatków przez rząd jest „słuszne”.

Wyjaśnił, że rząd pokryje wydatki na członka rodziny wszystkich pacjentów wysłanych za granicę, których roczny dochód gospodarstwa domowego nie przekracza 100 000 euro , a także na wszystkich nieletnich pacjentów wysłanych za granicę niezależnie od dochodów gospodarstwa domowego.

Prezydent Nikos Christodoulides powiedział w poniedziałek, że „jako państwo mamy obowiązek zareagować i zrobić minimum, co do nas należy, szczególnie w odniesieniu do sektorów zdrowia i edukacji, do których w naszym przypadku nie można podchodzić na podstawie samych danych finansowych”.

W zeszłym roku z Cypru na leczenie za granicę wysłano łącznie 1523 pacjentów . Wysłano ich do Niemiec, Izraela, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji i Grecji.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading