fbpx

Będą dopłaty do internetu

Uruchomiono program o wartości 12 mln euro mający na celu poprawę dostępu gospodarstw domowych do Internetu

Komisja Europejska zatwierdziła program dopłat o wartości 12 mln euro dla Cypru, którego celem jest pomoc gospodarstwom domowym w uzyskaniu dostępu do szybszego internetu.

Według komisji z programu skorzysta około 82 000 gospodarstw domowych i „jest on niezbędny, aby zaradzić niedoskonałości rynku, a mianowicie powolnej absorpcji kwalifikujących się usług szerokopasmowych przez gospodarstwa domowe na Cyprze”.

Pomoc będzie dostępna w formie bonów dla gospodarstw domowych, które nie posiadają abonamentu na łącza zapewniające prędkość pobierania co najmniej 100 megabitów na sekundę (Mb/s). Program pokryje część kosztów instalacji i pierwszych 12 miesięcy abonamentu na usługi szerokopasmowe zapewniające prędkość pobierania co najmniej 200 Mb/s.

Program będzie trwał do 30 czerwca 2025 r.

Chociaż sieci zdolne do świadczenia szybkich usług szerokopasmowych są powszechnie dostępne na Cyprze i pomimo rosnących potrzeb gospodarstw domowych w zakresie wydajnej łączności, dane pokazują, że absorpcja takich usług przez cypryjskie gospodarstwa domowe jest nadal stosunkowo niska – napisano w komunikacie

Celem jest zapewnienie „efektu zachęty, ponieważ łączność i dostęp do usług szerokopasmowych nie byłyby ułatwione w takim samym stopniu bez wsparcia publicznego”.

W ogłoszeniu Komisji określono, że program zawiera wystarczające zabezpieczenia, aby zapewnić ograniczenie nadmiernych zakłóceń konkurencji oraz aby pomoc nie miała nadmiernych negatywnych skutków dla konkurencji i wymiany handlowej.

Ciekawe co na to dostawcy internetu. Może w końcu we wszystkich miejscowościach i miejscach pojawi się szybki internet.

czekamy na szczegółowe informacje – te powinien przekazać rząd w ciągu najbliższych tygodni.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!