Baseny do kontroli

Parlament rozpoczął pracę nad nowelizacją ustawy o basenach – ratownicy nie będą już potrzebni przy wspólnotowych nieckach

Projekt ustawy mającej na celu unowocześnienie ustawodawstwa dotyczącego cech i inspekcji basenów publicznych i prywatnych zostanie przedstawiony w parlamencie przed końcem roku.

Prace nad ustawą rozpoczęto podczas posiedzenia parlamentarnej Komisji Spraw Wewnętrznych. Członkowie komisji zwrócili się z prośbą o przedstawienie projektu ustawy parlamentowi do końca roku. Warto zauważyć, że poseł Edka Elias Myrianthous przedstawił wcześniejszy wniosek ustawodawczy dotyczący tej samej kwestii z 2019 r.

Projekt ustawy, nad którym obecnie pracuje służba prawna, dzieli baseny na trzy odrębne grupy. Do pierwszej kategorii zaliczają się baseny zlokalizowane na terenie aquaparków, druga dotyczy basenów hotelowych i obiektów noclegowych, zaś trzecia obejmuje wszystkie pozostałe baseny, z wyłączeniem tych, które obsługują więcej niż pięć lokali mieszkalnych.

Baseny te, w zależności od kategorii, będą wymagały pozwolenia na budowę i okresowych przeglądów. Kontrole techniczne będą systematycznie przeprowadzane na basenach dwóch pierwszych kategorii, natomiast baseny trzeciej kategorii będą poddawane wyłącznie inspekcjom wyrywkowym. Dodatkowo w dwóch pierwszych kategoriach wymagany będzie nadzór ratowników.

Po posiedzeniu wiceprzewodnicząca komisji, posłanka Akel Marina Nicolaou, oświadczyła, że ​​prace nad projektem ustawy zostały zakończone, podkreślając, że obecne przepisy z 1992 r. są nieaktualne.

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami baseny bez ratowników mogą mieć głębokość maksymalnie 1,70 m.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading