Barbara nadchodzi…

Jeszcze dziś na Cypr dotrze Barbara – bardzo zimny front pogodowy, który aktualnie szaleje w Grecji

Barbara nadchodzi z niskimi temperaturami, mrozem i obfitymi opadami śniegu w górskich obszarach Troodos.

Szef Służby Meteorologicznej, Kleanthis Nicolaides, powiedział, że oczekuje się, że temperatura spadnie do siedmiu stopni poniżej normalnego poziomu. jego zdaniem jednak zjawiska nie będą tak intensywne jak w Grecji.

Po raz pierwszy tej zimy, w górach spodziewane są dni z całkowitym mrozem, ale w weekend spodziewana jest poprawa warunków.

Nie zobaczymy śniegu w Nikozji (w głębi lądu)… ale środa, czwartek i piątek będą zauważalnie chłodne na całym Cyprze – powiedział Nicolaides.

Dodał, że od piątku temperatura powinna nieco wzrosnąć.

„Barbara” od niedzieli pokryła śniegiem Ateny i inne części Grecji.

Już teraz powodu dużego nagromadzenia śniegu policja zamknęła górskie drogi Troodos i Machaira oraz ograniczyła ruch na górskich drogach Limassol i Pafos do pojazdów z napędem na cztery koła lub samochodów z zamontowanymi łańcuchami śniegowymi.

Drogi Platres-Troodos, Karvouna-Troodo i Prodromos-Troodos zostały zamknięte od 6:00 rano w środę, podobnie jak drogi Farmaka-Odos, Odos-Melini-Ora, Vavatsinia-Lefkara i Ayioi Vavatsinias-Vavatsinia na szlaku Machaira .

Następujące drogi w dystrykcie Limassol są otwarte dla pojazdów z napędem na cztery koła lub dla samochodów z łańcuchami śniegowymi: Saittas-Kato Amiantos, Saittas-Platres, Platres-Moniati, Platres-Prodromos, Platres-Pera Pedi, Platres i Papoutsa-Agros oraz Kyperounta, Agros i Prodromos i Lemythos, Pedoulas-Prodromos, Pedoulas-Moutoulas, Pedoulas-Pinewood-Kakopetria, Kakopetria-Karvouna, Kakopetria-Spilia, Kampos-Kykkos-Yerakion i Kampos-Ciakkistra.

W Pafos otwarte drogi to Panagia-Statos i Stavros Psokas, Ayios Nicolaos-Omodos.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading