fbpx

Bankomatów u nas jak na lekarstwo

Na pewno mieliście taka sytuacje ,ze zabrakło wam gotówki i gorączkowo rozglądaliście się za bankomatem.

W głównej mierze wynika to z tego, że od jakiegoś czasu główne banki takie jak Bank Of Cyprus czy Hellenic Bank optymalizują koszty i likwidują swoje nierentowne placówki. Problemem nie staja się tylko godziny otwarcia ale również dostęp do gotówki. Jak wiadomo w decydowanej większości bankomat znajduje się w placówce, a mimo ze mamy XXI wiek wiele małych sklepów, a nawet restauracji czy pubów nie uznaje płatności karta.

Teoretycznie z pomocą przychodzą nie bankowe bankomaty firm takich jak „EURONET”, które wyrastają jak grzyby po deszczu.

Jednak jest jeden haczyk i to istotny! Jak wiadomo biznes to biznes i pieniądze trzeba zarabiać, więc jak zarabiają takie firmy? Oczywiście na prowizji od każdej transakcji.

Teraz kilka ostrzeżeń szczególnie dla spalonych słońcem i rozleniwionych turystów.

Jak podają ostatnie raporty firma „EURONET” zaczęła stosować kontrowersyjne praktyki dotyczące limitów wypłat (w Polsce to 1000 zł), więc jeśli ktoś chciałby wypłacić więcej to musi przeprowadzić dwie transakcje.

Zapytacie kto wyciąga naraz przykładowe 1000 zł?

Dochodzimy do drugiej kontrowersji, po włożeniu karty do bankomatu w menu domyślne sumy do wybrania są bardzo wysokie, sięgające nawet 500€ i żeby wybrać mniej trzeba się nagłowić i poszukać w opcjach. Tutaj ciekawostka maszyny te są na tyle „inteligentne”, ze potrafią rozpoznać czy karta jest z lokalnego banku czy z zagranicy, naliczając inna prowizje.

Niestety jak na razie nie mamy możliwości tego sprawdzić bo wszystkie bankomaty tej firmy są wyłączone i czekają w uśpieniu na niczego nie spodziewających się turystów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!