fbpx

Banki obniżą opłaty?

Bank Centralny Cypru (CBC) przedstawi w przyszłym tygodniu swoje zalecenia dotyczące maksymalnych stawek za usługi bankowe. Na ich podstawie ministerstwo finansów może, ale zgodnie z prawem nie musi, określić maksymalną wysokość opłat bankowych.

Zgodnie z przepisami CBC gromadzi i porównuje dane dotyczące opłat bankowych na Cyprze i za granicą i oczekuje się, że przedstawi swoje ustalenia ministrowi finansów Constantinosowi Petridesowi w najbliższych dniach. Według dziennika Phileleftheros minister mógłby następnie nakazać ograniczenie opłat pobieranych przez banki za niektóre usługi.

Banki tłumaczą drastyczne podniesienie opłat (w przypadku niektórych usług nawet podwójnie) rozbudowanymi aplikacjami internetowymi. Ich zdaniem każdy klient może wszystkie operacje wykonać bez przychodzenia do placówek bankowych.

Wszystko teraz w rękach ministerstwa. Na podstawie wskazówek banku centralnego minister finansów może wydać dekret dotyczący opłat za usługi płatnicze.

Minister Finansów Constantinos Petrides i prezes banku centralnego Constantinos Herodotou zapowiedzieli, że w najbliższym czasie zostanie opublikowany dekret obniżający opłaty bankowe.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!