Banki nie chcą montować nowych bankomatów

Bankomatów jest coraz mniej – posłowie żądają zwiększenia ich ilości a banki mówią stanowcze nie

Statystycznie wszystko się zgadza: bankomatów, biorąc pod uwagę ilość mieszkańców wyspy jest wystarczająca ilość.

Tylko jak sami doskonale wiecie statystyka to nie praktyka.

W chwili obecnej bankomaty można znaleźć praktycznie tylko w oddziałach a żeby statystyka się zgadzała umieszczono ich kilka w każdym oddziale – tak jest po prostu taniej.

Posłowie z komisji handlu złożyli wniosek o zwiększenie ich ilości – banki twierdzą, że liczba bankomatów jest zadowalająca i że istnieje nie ma zamiaru ich zwiększać.

Kwestię tę omawiano z urzędu na wniosek parlamentarzystów DISY Kyriakosa Hatzigiannisa, Costasa Costasa z AKEL, Giannakisa Gavriila i Andreasa Pasiourtidisa, Michalisa Giakoumisa z DIPA oraz ekologów Stavrosa Papadourisa, którzy zwrócili uwagę, że osoby starsze mieszkające w tych społecznościach nie mają dostępu do banków i że muszą co miesiąc wyjeżdżać do miast i wypłacać gotówkę.

W przemówieniu przed komisją dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Bank of Cyprus Theodosis Theodosiou stwierdził, że ​​sieć bankomatów istniejąca na całym Cyprze jest zadowalająca i zauważył, że ​​94% transakcji odbywa się obecnie drogą elektroniczną.
Stwierdził, że rozwiązaniem przedstawionego problemu jest wykorzystanie Cashbacku, który obecnie jest oferowany na około 300 stacjach benzynowych, w kioskach i supermarketach, gdzie kupujący mogą również bezpłatnie wypłacić gotówkę.

Posłowie stwierdzili, że banki zarabiają wystarczająco dużo aby móc ponieść koszty uruchomienia kolejnych bankomatów. Ich przedstawiciele twierdzą natomiast, że to władze powinny „zmusić” handlowców do przyjmowania w każdym punkcie sprzedaży płatności bezgotówkowych.

Z jednej strony władza, a przecież parlamentarzyści są jej częścią, apelują o nowe bankomaty a przecież mogliby uchwalić takie prawo, które pozwalałoby chociażby na… płatność kartą za bilety komunikacji miejskiej.
Bo w tym wypadku bez gotówki się nie obejdzie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading