Bank zabierze hotel?

Jak donosi Yeniduzen, Royal Bank of Scotland (Natwest UK) domaga się zwrotu swojej własności, która obejmuje również hotel Jasmine Court w Kyrenii.

Yeniduzen napisał, że bank ostrzegł, że w przypadku niewykonania decyzji podjętej przez Komisję ds. Nieruchomości (IPC) zwróci się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC).

Przedstawiciele Royal Bank of Scotland Cyprus, 15 sierpnia wystosowali list ostrzegawczy do „Ministerstwa Finansów” na północnym Cyprze, odpowiedzialnego również za Państwowe Biuro Nieruchomości i Materiałów, powiedzieli, że oczekują odpowiedzi do 15 września w ramach ustawy o dobrej administracji.

W listopadzie 2017 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz) przyjął jako krajowy środek odwoławczy wniosek Królewskiego Banku Szkocji z 2010 r. do Komisji Nieruchomości (IPC), który zgodził się zapłacić prawie 23 mln GBP za nieruchomość składającą się z 150 akrów ziemi, którą posiadał jako udziałowiec 50:50 w Grupie Pharos przed 1974 r.

Wycena nieruchomości została oparta na wartościach sprzed 1974 r.

Jednak pięć lat po tym, jak IPC ustalił rekompensatę w wysokości 22 773 940 funtów, pieniądze nie zostały wypłacone prawnym właścicielom, ponieważ TRNC „ nie ma środków finansowych ”.

Północ takiej gotówki raczej nie ma, trudno także przypuszczać aby dobrowolnie wydała nieruchomość Anglikom.

Ciekawe co na to wszystko aktualny właściciel hotelu… Zapewne żyje w niepewności.

Do tej pory władze północy wychodziły z założenia, że im wszystko wolno – ciekawe jak postąpią teraz…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!