Bagaże WizzAir – nowe zasady

Jak już Was wcześniej informowaliśmy, WizzAir od 29 października 2017 roku (czyli od nowego rozkładu zimowego) całkowicie zmienia zasady nadawania bagaży. Co się zmieni? Oto potwierdzone informacje.

do 29 października 2017

Do tej pory mieliśmy do wyboru dwa bagaże podręczne. Pierwszy bezpłatny o wymiarach 42x32x25 cm i drugi płatny tzw. duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm i bez limitu wagi. Sprawa była dosyć prosta gdyż wielkość dużego bagażu podręcznego była taka sama jak we wszystkich liniach lotniczych.

po 29 października 2017
po 29 października 2017

Nowe zasady bagażu podręcznego są inne. Znika mały bezpłatny bagaż podręczny a duży staje się bagażem bezpłatnym z limitem wagowym do 10 kg, za który jednak będziemy mogli zapłacić. Dodatkowo zmienią się jego rozmiary. Niby niewiele, ale nie jest to ponownie bagaż standardowy. Jego rozmiar został tak zmodyfikowany aby ponownie trzeba było dokupywać oddzielną walizkę do WizzAir (55x40x23 cm). Pozytywem jest to, że teraz walizka pasująca do WizzAir’a będzie pasować do innych przewoźników. Niestety, nie będzie na odwrót – walizka z Ryanair’a nie będzie pasować do WizzAir. Czemu napisaliśmy, że będzie można za nią zapłacić? WizzAir przy standardowym bilecie nie zagwarantuje nam tego, że nasz bagaż poleci na pokładzie samolotu (może zostać skierowany do luku bagażowego) – taką gwarancję dostaniemy tylko wtedy, gdy za około 10€ wykupimy usługę odprawy priorytetowej (WizzPriority). Ma to swoje zalety – dzięki tej usłudze zostaniemy także wpuszczeni jako pierwsi na pokład samolotu a także będziemy mogli zabrać ze sobą dodatkowy bagaż podręczny o wymiarach 40x30x18 cm (może to być laptop czy mała torba). Taki mały bagaż podręczny na pokład samolotu posiadacze WizzPriority mogą zabrać już teraz.

do 29 października 2017
po 29 października 2017

A co z bagażem rejestrowanym? Tu także czekają nas zmiany. Do 29 października do wyboru mieliśmy dwa dodatkowo płatne bagaże rejestrowane (nadawane do luku bagażowego) – 23 i 32 kg i wymiarach maksymalnych 149x119x171 cm. Mogliśmy maksymalnie nadać 6 sztuk takich bagaży, za które oczywiście dodatkowo płaciliśmy. W nowych zasadach WizzAir znika bagaż rejestrowany o wadze 23 kg i w zamian pojawia się 20 kg, druga waga i rozmiary pozostają bez zmian. Ceny nadawania bagażu oczywiście się nie zmienią.

Wszystkie osoby, jak zapewnia przewoźnik, które kupiły już bilety na loty po 29. października dostaną indywidualne oferty z prawem wyboru drogą mailową.

Jak Wam podobają się takie zmiany?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading