Bagaż w Ryanair

Bagaż w Ryanair

Jeżeli często latacie Ryanair zauważyliście zapewne, że przez kilka ostatnich lat ta linia lotnicza kilkukrotnie zmieniała już zasady przewozu bagażu. Zobaczcie jak aktualnie wygląda przewóz bagażu u tego irlandzkiego przewoźnika

Bezpłatny bagaż podręczny – pracownicy otrzymali podobno polecenie dokładnego sprawdzania rozmiaru tego bagażu w myśl zasady, że to też są pieniądze – 20 x 30 x 40 cm. Nie ma znaczenia czy będzie to mały plecak, laptop czy reklamówka – sztuka jest sztuka i musi być jedna! Bagaż ten jest wliczony w cenę biletu i przysługuje bezpłatnie każdemu!

Ryanair daje możliwość dokupienia drugiego bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i maksymalnej wadze 10 kg – musicie wykupić wtedy usługę priority boarding wtedy wniesiecie więc dwa bagaże podręczne. Posiadacze droższych biletów w taryfie Plus lub Flexi Plus, w ramach ceny biletu mają także możliwość podróżowania z 2 sztukami bagażu podręcznego (mały i duży) – niestety te bilety są droższe.

Klienci bez wykupionego priorytetu, którzy nie dodali bagażu do rezerwacji, mogą wykupić 10 kg bagaż na kółkach w punkcie odprawy na lotnisku za 20£/€ lub za 25£/€ w bramce przed wejściem na pokład. (cytat ze strony Ryanair)

W przypadku płatnego bagażu rejestrowanego (nadawanego do luku bagażowego) mamy do wyboru dwie możliwości: 10 i 20 kg. Bagaż 10 kg może mieć maksymalne wymiary 55 cm x 40 cm x 20 cm, natomiast wymiary bagażu 20 kg nie mogą przekroczyć
81 cm x 119 cm x 119 cm. Podczas internetowej rezerwacji biletów nie można kupić więcej niż trzech sztuk bagażu rejestrowanego 20 kg, nie można także kupić jednego bagażu 10 kg i jednego 20 kg – to możecie zrobić na lotnisku.

Zasady bagażowe w WizzAir opisaliśmy w tekście tutaj >>>

Skomentuj